Пральними машинами-автоматами нікого не здивуєш. Їх можна знайти в широкій різноманітності в будь-якому магазині техніки. Але у продажу є напівавтоматичні моделі, які впевнено тримають свої позиції. У чому особливості цієї техніки? Чим вона так приваблює покупців, якщо її не змогли повністю витіснити з ринку найсучасніші високотехнологічні агрегати? Розберемося у статті.
Переваги напівавтоматів
До основних переваг техніки відносяться:
- Здатність працювати без підключення до водопроводу та каналізації. Люди, які мешкають далеко від громадських комунікацій, можуть купити пральну машинку напівавтомат і отримати можливість прати речі без застосування ручної праці.
- Можливість експлуатації навіть при поломці окремих деталей. Якщо у традиційній машині-автоматі відбувається збій, техніка не запуститься. У напівавтоматах немає складного програмного забезпечення. Коли в них перестає працювати нагрівач або віджимання, машина крутитиме білизну. Але воду доведеться нагрівати окремо, прання віджимати вручну. Проте можна економити на ремонті.
- Простота керування. Техніка має не більше п’яти програм, в яких може розібратися навіть дитина чи далека від інноваційних технологій людина.

У лінійках є маленькі легкі моделі, які можна брати із собою на дачу. Напівавтомати недорого стоять і дають можливість самостійно вибирати час прання, температуру нагрівання води та економити витрати електроенергії.
Види напівавтоматичних пральних машин
Пристрої бувають барабанними та оснащеними активатором. Перший тип комплектується перфорованою ємністю, в якій крутиться білизна. У другому типі прання забезпечує активатор, що обертається, розташований знизу або збоку. Також є моделі з віджимом, що запускається разом з пранням та працює окремо. Існують напівавтомати, здатні нагрівати воду самостійно, та агрегати без нагріву.

Моделі можуть мати насосний або самопливний злив та доповнюватися реверсом для обертання білизни у прямому та зворотному напрямку. Пристрої бувають із одним або двома люками. У першому випадку немає віджимного відсіку. Вони коштують дешевше, але білизна доводиться віджимати вручну. У дволюкових такий відсік розташований окремо від бака для прання – це центрифуга. Білизну потрібно перекласти в неї після закінчення прання та запустити програму. У деяких моделях можна вибирати швидкість віджимання. Агрегати оснащені механічним або електронним керуванням з трьома основними функціями прання, віджимання та зливу.
Після придбання машини необхідно вивчити інструкцію, щоб зрозуміти, як краще використовувати модель. Нічого складного в цьому немає, але при неправильній експлуатації агрегат може швидко вийти з ладу, що вимагатиме додаткових витрат.