Навіть взуття хорошої якості може втратити свій колишній вигляд – від впливу різних зовнішніх факторів або просто з часом. Вона може порватися, розклеїтись, потріскатися. Найчастіше причина цього – саме механічні пошкодження під час використання. Як тільки взуття стає непридатним, більшість людей вирішує відразу вирушати на пошуки нової пари. Однак, є ще й інший варіант – віддати взуття на реставрацію.
Фото: https://rbrn.com.ua/ru/uslugi/restavracziya-obuvi-v-kieve/
Які переваги реставрації взуття?
Багато хто впевнений, що пошкоджене взуття, яке «відслужило своє», набагато простіше викинути в брухт, ніж постаратися його відремонтувати, але в цьому головна помилка. Реставрація взуття має чималі переваги. Серед інших:
- Нове життя улюбленого взуття. У кожної людини знайдеться та особлива пара, яка вважається коханою, тому що прекрасна у всьому, включаючи комфорт. Також бажання зберегти взуття може виникнути, тому що воно брендове або вінтажне.
- Зручність. Нові черевики, на відміну від наявних, доведеться розношувати, а це з великою ймовірністю означає нові ранки від задників та мозолі на мізинцях.
- Фінансова економія У більшості випадків послуга реставрації старого взуття обійдеться дешевше, ніж купити нову пару. Хороші майстри здатні якісно замінювати пошкоджені деталі, від шнурків до підборів. Тому, перш ніж вирушати на касу з новими туфельками, не зайвим буде зазирнути в майстерню і уточнити, скільки коштуватиме вирішення проблеми.
Способи відновлення взуття
Ремонт та реставрація взуття поділяються на кілька рівнів складності, які застосовуються, залежно від тяжкості ситуації:
- Дрібний. Наприклад, це латки, розтягування взуття, усунення дрібних пошкоджень, зміцнення підошви та ін.
- Середній. Відновлення або заміна підошви, постановка супінаторів, корекція колодки в гомілкостопі.
- Великий. Усунення глибоких тріщин і розломів, перетяжка та ін.
Коли звертатись за ремонтом і як він відбувається?
Неакуратно можна не лише носити взуття. Це може виявлятися також у порушеннях правил догляду та зберігання. В результаті недбалого поводження, виріб досить швидко втрачає свою привабливість. Можуть з’явитися тріщини, забруднення та інші пошкодження, з якими легко не розібратися, тим більше в домашніх умовах. Частою причиною звернення є також повноцінна заміна задника, який часто деформується, якщо знімати та надягати черевики неакуратно, поспіхом.
У спортивному взутті нерідко страждає підкладка, вставки з текстилю та мікрофібри. А якщо на туфельках відлетіла набійка або навіть відірвався сам каблук – це теж може стати приводом звернутися до майстерні.
Як відновити взуття:
- Звернутися до майстра принести взуття, яке потрібно реставрувати.
- Дочекатися, доки майстер проведе огляд та зафіксує дефекти, встановить складність роботи та способи її виконання.
- Уточнити у майстра остаточну вартість роботи, а також зразкові терміни виконання.
- У призначений термін прийняти роботу та сплатити її.
Хоча багато людей дійсно вважають інакше, дуже часто відновлення взуттєвої пари коштує дешевше, ніж покупка подібної нової. Особливо вигідним це рішення може бути для бренду, який сам собою коштує чимало. Крім того, майстри завжди при необхідності проведуть консультацію і дадуть відповіді на запитання. Плюс, це чудовий спосіб дати улюбленим чобіткам або кросівкам абсолютно нове життя – зробити вставки з іншого матеріалу, пофарбувати та ін.
Реставрація взуття займає відносно небагато часу та грошей. Зате дозволить повернути собі улюблену пару черевиків чи туфель, в яких так комфортно ходити.