Питання придбання житлової нерухомості в столиці України завжди цікавили не лише киян, але й мешканців інших регіонів нашої держави.
Ця стаття розповість у цифрах та фактах про ціни на квартири в Києві станом на початок поточного року та познайомить читачів із прогнозом фахівців щодо очікуваної динаміки відповідного ціноутворення найближчим часом.
Не зважаючи на складні політичні реалії сьогодення, найбільший мегаполіс нашої держави продовжує входити до трійки лідерів-міст, які пропонують житло найдорожче, поряд із такими відносно безпечними обласними центрами як Ужгород та Львів.
Квартири в Києві: вартість столичного житла первинного та вторинного
За даними аналітиків, помітний ріст її спостерігається на об’єктах первинного ринку столичної нерухомості. В останні місяці ціна квартир у новобудовах Києва виросла на близько 8%, у той час, як цінові пропозиції аналогічної нерухомості вторинної протягом серпня 2024 – січня 2025 року почали спадати та обвалилися в середньому на 6%.
Середня вартість 1м² житла в останніх вища, ніж у будинках нових: ці показники зараз складають 1470$ та 1270$ відповідно. Значення має і місце розташування, міський мікрорайон.
Дислокацією найдорожчих, елітних квартир, що експлуатуються не перший рік, вважається Печерський район міста, а найменше продавців правлять за аналогічну нерухомість у районі Деснянському.
Значно здорожує вартість відповідних об’єктів наявність у них ремонту.
Наприклад, ціна на однокімнатну квартиру в Києві на території району Печерського (вторинний ринок) з ремонтом є доступною за 145 тисяч доларів, без ремонту вона обійдеться покупцям на 20$ тис. дешевше.

Двокімнатний аналог коштує в цьому куточку столиці в середньому 195 тис. та 162 тис. одиниць валюти США відповідно, а відремонтоване трикімнатне житло обійдеться претендентам на нього приблизно в 350 тисяч $ (за відсутності ремонту – близько 270 тисяч).
Різниця вартості столичного житла у порівнянні з Деснянським районом головного міста України є більш ніж суттєвою. Вона менша від альтернативної нерухомості на Печерську принаймні в 3, а інколи й у всі 4 рази.
Джерела свідчать, що середня вартість житла на лівому березі Києва (Деснянський район) складає наразі від 35 до 40 тисяч доларів, якщо воно однокімнатне.
Двокімнатна квартира з ремонтом коштує тут близько 53 тис. «зелених» з євроремонтом чи косметичним ремонтом, та орієнтовно $45 тис. без нього.
Відремонтоване вторинне трикімнатне житло на лівобережжі столиці можна придбати приблизно за суму в 67 тисяч доларів.
Цікава статистика

Беззаперечним фактом є те, що наразі житлова нерухомість Деснянщини поступається вартістю квартирам зони передмістя.
Зокрема, у таких містечках Київщини як Бровари, Вишгород, Вишневе та Софійська Борщагівка за однокімнатну квартиру просять від 43 до 49 тисяч доларів.
Купити квартиру в Києві найдорожче можна в історичних, зведених до 1918 року будівлях зі старовинною архітектурою. Такий житловий об’єкт, не залежно від стану його інтер’єру, коштує як мінімум 100 тисяч доларів.
Однокімнатні квартири у нових будинках, зведених упродовж останніх 15 років аналогової площі коштують до 75 тисяч доларів.
Експерти підрахували, що сума покупки житлової нерухомості в столиці в середньому еквівалентна сумі її оренди за 12,5 років. А виходячи з середньостатистичних доходів киян для покупки однокімнатного житла в нашій столиці, їм доведеться зібрати заробітну плату, отриману більш ніж за 8 років.
Фахівці, що аналізували сучасний ринок нерухомості (Київ), дійшли висновку про падіння попиту на ньому, відносно довоєнних років, приблизно вдвічі.
Одна із причин відповідного явища – незадовільний рівень небезпеки в мегаполісі. Попри оборону міста системами ПВО, його житлові масиви не вдається захистити від ворожих атак стовідсотково. Тому час від часу на київських вулицях та в спальних районах трапляються вибухи, що руйнують різноманітні будівельні об’єкти, в тому числі житлові.
Попри складні умови, восени минулого року траплялися відчутне зростання вартості київських квартир на первинці, у новобудовах.
Станом на вересень 2024 року вартість житла за квадратний метр Київ у середньому складала 1300 доларів США (маються на увазі новобудови).

При цьому відповідна ціна залежить від класності нерухомості. Так, квадратний метр у квартирах преміум-класу, бізнес-класу, класу «комфорт» та «економ» коштує в середньому відповідно 3100$, 1690$, 1045$ та 1000$ відповідно.
До трійки найдорожчих мікрорайонів столиці з погляду ціни житла входить, окрім Печерського району, Шевченківський та Подільський.
А незначну різницю з Деснянським районом має житлова нерухомість району Дарницького.
Висновок очевидний – вартість житла на правому березі Києва є вищою, ніж у районах лівобережжя столиці.
Що очікуємо в найближчому майбутньому?
За кілька днів до настання поточного 2025 року відбулося, спричинене ворожими атаками, припинення роботи реєстрів нерухомого майна.
У результаті всі угоди виявилися в стані паралізації.
Наразі спостерігається суперечливе явище – з одного боку, попит на квартирне житло в головному місті України, як і в багатьох інших регіонах держави, спадає. А забудовники водночас на ці об’єкти ціни підвищують.
По факту, ціна двокімнатної квартири в Києві, у порівнянні навіть із минулим роком, стала вищою, а кількість потенційних претендентів на її придбання зменшилася.
Прогнози експертів щодо розвитку столичного ринку нерухомості не можна назвати оптимістичними та обнадійливими.
Будівництво нових житлових масивів скорочується через брак фахівців. Причина такого дефіциту – мобілізація кваліфікованих кадрів.
Самі ж компанії-забудовники Київщини заявляють про скорочення нових проєктів до 40% на фоні різкого росту собівартості будівництва в результаті дорожчання будматеріалів.

Оскільки металоконструкції та цемент зросли протягом минулого року більш ніж на 50%, не дивно, що тепер середня ціна квартири в м. Київ перевищує сотню тисяч доларів.
Але не зважаючи на зумовлене війною скорочення будівництва наша столиця за підсумками минулого року стала лідером за кількістю зданого в експлуатацію житла. Упродовж цього періоду будівельним компаніям Київщини вдалося здати майже 11 тисяч квартир у місті та більш ніж 8,6 тисячі таких об’єктів на території області.
Більшість аналітиків схиляється до думки, що на кінець 2025 року ціни на столичне житло зростуть від 5 до 10%. На кінець першого кварталу очікується їх зростання мінімум на 3%.
Дарницький район міста залишиться найдешевшим. У ньому «одинички» коштуватимуть від $33 до $50 тисяч. Діапазон цін на такі квартири у Святошинському районі складе від $33 до $50 тисяч, у Голосіївському 50-60 тисяч «зелених», а на Печерську вони залишаться найдорожчими.
Дізнатися, скільки коштує трикімнатна квартира в Києві з ремонтом та без нього, у новобудові та будівлі з багаторічною експлуатацією можна, ознайомившись із порталами оголошень на тему продажу столичної нерухомості в інтернеті та з даними інших ЗМІ.
Є вірогідність, що стабілізувати відповідний ринок допоможе розробка нових державних програм, які змусять повернутись на нього інвесторів.
А в разі завершення військових дій ринок столичної нерухомості, на думку експертів, чекає стрімке піднесення.
Більше про нерухомість в Києві читайте за посиланням.