Ця сфера науки дуже ефективна в енергозберігаючих технологіях. Що ж є https://semismart.com.ua/ru/ силова електроніка? Це область електроніки, яка перетворює електричну енергію, дає можливість нею керувати та перемикати без фізичних чи механічних впливів.
Потреба у цій сфері з’явилася після використання та застосування перших джерел енергії. Виникла необхідність керувати напругою та струмом цих джерел. Потім вигадали і почали виробляти трансформатори. Вони дозволяли знижувати чи підвищувати змінний струм споживачам. А створення звичайної електронної лампочки дозволило перетворити змінний струм на постійний. Без використання спеціалізованого обладнання (електромашини).
За останні 20 років область цієї науки дуже розвивалася і сьогодні включає наступні галузі:
- Електромеханіка.
- ТОЕ (теоретичні основи електротехніки).
- Світлотехніка.
- Енергетика.
Сьогодні вже неможливо уявити комп’ютер, відеокамеру, DVD-програвач, телевізор без компактного та надійного імпульсного джерела.
Силова електроніка – це галузь електротехніки, яка відповідає за вивчення та застосування електронних пристроїв. Для контролю та перетворення електричної енергії. ЇЇ головне завдання – це максимізувати ефективність та мінімізувати втрати в енергосистемах.
Одним з ключових аспектів силової електроніки є перетворення змінного струму (AC) на постійний (DC) і навпаки. Це досягається за рахунок використання таких пристроїв, як випрямлячі, інвертори та перетворювачі DC-DC. Таке обладнання дозволяє адаптувати напругу та частоту електричного струму до конкретних потреб кожної системи.
Головні компоненти, які використовують у силовій електроніці
Класифікують таку галузь, залежно від потужності, яку вони обробляють.
- Маленька потужність (Побутові холодильники, комп’ютери, телефізори та інше обладнання, яке живить до 1.5 кВт).
- Середня потужність (джерела безперебійного живлення (UPS), зарядні пристрої для потужних пристроїв, кондиціонери, мікрохвильові та електропечі, електричні чайники водонагрівачі та інші системи, які споживають понад 1.5 кВт на годину).
- Висока потужність (системи електричної тяги, системи виробництва електроенергії та системи розподілу електроенергії).
А тепер розглянемо основні компоненти:
- Транзистори силові.
- Біполярний транзистор із ізольованим затвором (IGBT).
- Силові трансформатори.
- Силові конденсатори (накопичують і звільняють електроенергію високої потужності).
- Кремнієвий керований випрямляч (SCR) – це напівпровідниковий пристрій, який дозволяє контролювати електричний струм у ланцюгу.
- Компоненти, які пропускають струм лише в одному напрямку (діоди світлові).
Професія, яка включає контроль і правильну технічну експлуатацію електронного обладнання, а також його безперебійну роботу називається інженер-електронщик.
Враховуйте, чим більше в будинку різноманітного обладнання для стабілізації електроенергії, тим більше надходитимуть рахунки за оплату!