Етнографічний комплекс “Українське село” – це унікальне місце, яке нікого не лишить байдужим. Був створений колишнім депутатом Володимиром Бондаренком, який під час Помаранчевої революції 2004 року ледь не загинув у Бучанському районі. На місці свого дивовижного порятунку пан Володимир вирішив спорудити храм на честь Дмитра Солунського. У 2007 році церкву було освячено. З тієї пори почався розвиток музею-скансену, де зібрано багато цікавого про історію українського села.
Етно комплекс «Українське село» (Бузова)
Комплекс являє собою справжній рай для тих, хто любить українську історію, культуру, кухню. Він розташований у Бучанському районі Київської області у селі Бузова. Як доїхати в «Українське село»? Потрібно з Житомирської траси звернути праворуч на с. Миколаївка. До того ж можна сісти в Києві на автобус 773, який зупиняється на проспекти Перемоги біля заводу Антонова.
В «Українському селі» зібрано все найкраще для того, щоб відвідувачі могли поринути у атмосферу доглянутого мальовничого «еталонного» сільського життя кінця 19-го століття. Комплекс складається з кількох частин:
- Музею – він займає провідне місце в «Українському селі». Знаходиться у лісистому парку і має у своєму складі 6 автентичних хатинок. Їх привезли з різних частин України і відтворили інтер’єр кінця позаминулого століття. До того ж тут є господарські споруди. “Українське село” екскурсія в музей є захоплюючою як для дітей, так і для дорослих. Можна самостійно оглянути кожну хатинку, але найкраще послухати розповідь від професійного гіда. Для відвідування музею існують певні правила, про які розповідають на початку.
- Храм – є центральною спорудою. Його краса дійсно вражає. Він збудований з дерева (смерекові циліндричні колоди) і має вигляд восьмикутної ротонди. Церква дуже схожа на давні українські храми. Зовні він здається зовсім маленьким, але насправді це не так. Круглий всередині він з легкістю вміщає 150 людей. Нікого не лишить байдужим іконостас з липи, який зроблений у стилі українського бароко 18 століття. Майстерність з якою вирізьблена кожна деталь дійсно вражає. Автором іконостасу є київський митець Федір Воропай. Храм прикрашений іконами у стилі українського бароко. Їх написали іконописці львівської майстерні «Триптих». Повноцінної дзвіниці тут немає, але є надбрамна, дзвони якої кличуть людей на службу. Усього тут є 9 дзвонів, відлитих у Нововолинську. Храм відкритий 12 травня 2007 року. Він не є музейним експонатом, а являється повноцінною церквою. Належить до ПЦУ. Тут проводяться літургії, хрещення, вінчання. До настоятеля храму отця Богдана можна звертатися за номером 0504142025 (він відповідає за хрещення, вінчання, освячення).
- Готель – ще одна «родзинка» комплексу. Тут можна приємно провести час, насолоджуючись співом пташок, тишею та спокоєм. Де знаходиться «Українське село» на Київщині знає багато хто, але про те, що тут є незвичні готельні номери поінформовані не всі. Справа в тому, що тут можна замовити проживання у стандартних номерах зі всіма зручностями. А можливо пожити у автентичній українській хаті, відчуваючи при цьому себе селянином 19 століття! Етно-хати – це справжні старовинні будинки, які зовні нагадують ошатні селянські хатинки позаминулого століття. Всередині – 2 світлиці, які мають начиння дому 19-го століття. Тут є столи, лави, ліжка. Проте у хатинках є сучасний санвузол, Інтернет, телевізор. Тому відпочивати ви будете з комфортом. Прямісінько з хати можна вийти у власний двір і посмажити м’ясо на мангалі. У етно-хатинці може жити 4 людини.
- Ресторан – звісно, у музейному комплексі можна смачно поїсти. Тут є традиційні сніданки та страви кухонь різних народів світу. Також можна замовити комплексний обід, бенкет, є чимало сезонних страв. Крім того, у ресторані можна замовити страви з собою. Тут дуже смачно, можна скуштувати автентичні українські страви і дійсно насолоджуватись відпочинком.
- Тропічні теплиці. «Українське село» адреса якого – Київська область пропонує побачити справжні тропіки! У теплицях росте чимало теплолюбивих рослин: банани, цитрусові, інжирні. Екскурсоводи розповідають цікаві факти про рослини. А ще тут можна скуштувати чай, каву та круасан як доповнення до захоплюючої подорожі. До речі, протягом прохолодного періоду року відвідати тропіки можна з 12.00 до 17.00. А з травня по серпень лише зранку та ввечері, адже в теплицях дуже спекотно.
- Зоокуточок – яке ж українське село без тваринок? Тут є чимало вухастих та пухнастих звірят, які точно сподобаються дорослим і дітям. У живому куточку живуть птахи та корови Зебу, дикі кабани, віслюки, поні, косулі, оленятка, муфлони, лами, єноти, чорні лебеді та багато інших чудових тваринок. Працює зоокуточок щоденно з 11.00 до 19.00. Ціна для дітей – 40 гривень, для дорослих – 60 гривень. Окремо можна придбати корм за 100 гривень і погодувати тварин.
У готельно-музейно-ресторанному комплексі також є сауна, проводяться різноманітні заходи і конференції, тут є зони для мангалу (альтанки). Більшість з них були пошкоджені під час бойових дій, але вже все відновлено і нічого не нагадує про пережиту біду.
Етнографічний комплекс «Українське село»: ціни
Зазвичай «Українське село» відвідують за попередньою домовленістю, якщо йде мова про групову екскурсію. Але можна приїхати сюди і без дзвінка, адже тут працюють щоденно з 10.00 до 21.00 (взимку до 20.00). Екскурсію можна замовити на період з 10.00 до 18.00. За відвідування музею варто заплатити 100 гривень дорослому та 80 гривень дитині після 6-ти років. Вартість групової екскурсії на мінімальну групу – 500 гривень. Також є можливість проведення «подорожі» музеєм англійською мовою. Якщо є бажання самостійно відвідати музей, то за те, щоб зайти у кожну етно-хату потрібно заплатити 20 гривень з особи.
Відвідування тропіків для школярів вартує 50 гривень, для дорослих – 70 гривень. Ціна за тропічний перекус – 76 гривень. Вартість альтанки – від 500 до 3000 гривень за день на 1 «бесідку». Все залежить від дня тижня і розміру.
Ціна на проживання у готелі від 1300 до 3500 гривень в залежності від номеру і дня тижня. У вихідні ціни дещо вищі.
Комплексний обід у ресторані вартує 190-230 гривень, для школярів ціна – 170 гривень за обід або перекус млинцями за 95 гривень.
Тут також проходять майстер-класи, тому можна придбати подарунковий сертифікат на них за 1400 гривень. Тривалість – 60 хвилин, відвідати майстер-клас можуть 2 особи.
Детальнішу інформацію можна дізнатися за телефонами 0995009008, 0993330770.
«Українське село» – це прекрасне місце для пізнавального та релаксуючого відпочинку у лоні гарної природи Київщини.
Більше цікавої інформації про туризм читайте на нашому порталі.