Будь-яка побутова техніка, не залежно від її виду й виробника, не застрахована від поломок. Вийти з ладу вона може через недотримання правил експлуатації, перепади напруги в електромережі, знос окремих комплектуючих або сумнівну їх якість.
Пропонований текст розповість про типові поломки машин-автоматів для прання. У статті описуються найбільш поширені несправності пральних машин та даються пояснення щодо ремонту, необхідного в тій чи іншій ситуації.
Не запускається
У такому випадку пралка не хоче вмикатись – на натискання кнопки запуску вона не реагує.
Буває, що при цьому будь-які ознаки «життя» агрегату відсутні зовсім або просто неможливо запустити програму, хоча датчики горять.

У першій ситуації є вірогідність таких причин відмови пристрою прати:
- відсутність подачі напруги з мережі електропостачання;
- вихід за ладу «мізків» (електронного модуля);
- перегоряння мережевого фільтра ФПС.
Переконатися в наявності/відсутності напруги можна способом включення в розетку будь-якого іншого електроприладу: зарядки смартфона, фену, світильника.
Якщо цей пристрій не працює, основні причини поломки пральної машини в даному випадку можуть критися в перебитому мережевому кабелі живлення, несправності електророзетки або вибитому автоматі.
Електронний модуль управління може вийти з ладу або в результаті зносу, або через різкі коливання напруги. Вирішити даного роду проблему може майстер-електронщик методом перепрошивки або заміни пошкодженого модуля новим.
Перевірити працездатність мережевого фільтра перешкод можна за допомогою мультиметру. Якщо ця деталь вийшла з ладу, її також замінюють новою.
Неспроможність пральної машинки запускатися при індикаторах, що світяться, обумовлена такими чинниками:
- відсутністю подачі води або несправністю впускного клапана;
- поломкою замикаючого механізму люка для завантаження білизни;
- несправністю двигуна, пов’язаною зі стиранням щіток;
- пошкодженням центрального модуля керування.
Визначити, чому саме зламалась пральна машина, не так складно.

Спершу слід перевірити наявність подачі води. Якщо воду відключили, машинка не включиться.
Не надходити в барабан вода може через несправність впускного клапана або забивання його впускної сіточки. Проблема забитої сітки вирішується її прочищанням. Якщо пошкодився сам корпус клапана, він підлягає заміні.
Іноді причиною відмови техніки є недостатньо щільно закритий люк. Якщо його механізм зламаний, єдиним виходом є звернення до майстра.
Якщо стерлися щітки двигуна, спеціаліст замінить їх на нові, після чого мотор запрацює.
А виявити справність центрального модуля керування можна лише засобом спеціальної діагностики фахівцем-електронщиком. Залежно від результатів цього контролю, систему перепрошивають або замінюють на нову.
Не віджимає
Розповідаючи про типові несправності пральних машин, варто назвати втрату їх здатності віджимати білизну.
Причин порушення функціоналу техніки такого роду може бути декілька:
- неправильне обрання робочої програми;
- несправність двигуна;
- ускладненість зливу води;
- вихід з ладу електронного модуля.
Деякі режими прання не передбачають процесу віджимання як такого або виконують його мінімально. Прикладом їх може бути «делікатне прання» або програма «вовна», що передбачає обережне поводження з вразливими до механічних дій тканинами.
Якщо злив засмітився або несправна помпа, вода не зливатиметься нормально. У таких випадках забиваються сміттям або сторонніми предметами зливний фільтр, шланги та патрубки або виходить із ладу зливний насос.

Засмічений пристрій зливного фільтру, розташований праворуч внизу машинки, можна цілком прочистити самостійно. Для цього слід відкрити кришку та видалити з отвору під нею сміття, після чого вкрутити фільтр назад і ввімкнути машину, запускаючи програму полоскання.
Очевидно, що частіше за все ламається у пральній машині у відповідній ситуації мотор, а саме – виходять з ладу його графітові щітки.
Самостійна перевірка двигуна є непростим процесом, що передбачає зняття бічної стінки корпусу, демонтаж ременю електроприводу, від’єднання клеми з дротами живлення та відкручення фіксуючих гвинтів. Після цього мотор акуратно знімають.
Якщо ви помітите візуальне зношення кубиків щіток чи інші їх дефекти, ці комплектуючі міняють, а потім двигун обережно ставлять на місце, виконуючи всі дії в зворотному порядку.
Найкраще з такого роботою впорається фахівець. Лише професіонал здатен вирішити проблему й несправності електроніки «пралки».
Не набирає воду
Цикл прання не розпочнеться, якщо машина не набере воду.
Статися ця поломка може через такі фактори:
- неможливість подачі води через засміченість шлангу;
- вихід з ладу або забиття сторонніми предметами впускного клапану;
- пошкодження замкового механізму люка;
- несправність електронного модуля управління;
- поломка індикатора рівня води, пресостата;
- знос чи пошкодження щіток мотора.
Щоб перевірити кран не предмет можливості подачі води, шланг від’єднують із боку пральної машини, далі кінець шланга опускають в якийсь резервуар типу відра. Якщо вода не тече або напір її слабкий – це ознаки зношення крана або засмічення його сітки скупченням бруду та іржі внаслідок поганої якості водопровідної води.
Сіточку-фільтр, що знаходиться на вході зливного клапана, ретельно прочищають під сильним струменем води, попередньо відкрутивши гайку кріплення та витягнувши цей елемент фільтрації за допомогою пасатижів.
У випадку несправності самого клапана, цю деталь заміняють на нову.

Заміни потребує й замок люку, що вийшов із ладу. Така ситуація буває зумовлена випаданням металевого штока даного пристрою. Інколи люк не закривається через ослаблення фіксуючих петель або їх перекіс. Вирішується питання регулюванням кріплення.
До поломки блоку управління призводить окислення контактів через постійну підвищену вологість, утворення мікротріщин на струмопровідних шляхах чи «злітання» прошивки через різкі коливання струму в мережі.
Виконати якісний ремонт даного електронного модуля з необхідною гарантією здатен лише майстер.
Випадки, коли зламалась пральна машинка через несправний пресостат, є нечастими. Як правило, даний елемент перевіряють в останню чергу.
Процес заміни щіток мотора описаний вище.
Не гріє воду
Найчастіше таке явище стає наслідком виходу з ладу нагрівального елемента, температурного датчика або модуля керування.
Відповідає за нагрівання води в «пралці» ТЕН – трубчатий електричний нагрівач, а команда щодо виконання цього процесу йому дається електронним блоком управління, що враховує заданий режим прання й температуру водопровідної води.
Деякі моделі пральної техніки інформують про наявність цієї поломки, виводячи дані про неї на дисплей. У машинках горизонтального завантаження визначити, нагрівають вони воду чи ні, можна також, притуливши долоню до скляного люка тоді, коли триває базовий цикл прання, тобто через 15-20 хвилин після запуску.

ТЕН втрачає працездатність через утворення шару бруду й накипу на своїх трубках. Такий наліт спричиняє спочатку зниження тепловіддачі нагрівача, а потім і його перегоряння. Якщо використовується жорстка вода, нагрівальний елемент у пральних машинках слугує максимум 7 років, а іноді може зіпсуватися вже через 3 роки експлуатації техніки.
Замінювати цю деталь слід ТЕНом з аналогічною потужністю, довжиною та посадочними параметрами.
Нагрівання води в автоматичній машині для прання не відбувається, якщо зламався температурний датчик. У такому випадку напруга на нагрівач не надходитиме.
Щоб перевірити дану деталь на справність, її витягають, від’єднуючи деталі фіксації та клеми дротів. Опір на контактах визначають, використовуючи мультиметр. Якщо термодатчик вийшов з ладу, його слід замінити.
Типовими поломками модуля, відповідального за електронне управління машинкою, є вихід з ладу реле, яке керує активацією ТЕНа. Так трапляється, якщо контакти реле прогоріли.
Таку делікатну роботу має виконувати майстер-електронщик https://remont-stiralki.kiev.ua/ з відповідною кваліфікацією та досвідом.
Не зливає воду
Здебільшого причиною цієї досить поширеної поломки автоматичної «пралки» є засмічення її системи зливу.
Вірогідними в даній ситуації є такі моменти:
- засмічення зливного фільтру;
- наявність «пробки» зі сміття в помпі або зливному патрубку;
- пошкодження зливного насосу;
- потрапляння сміття в місцях приєднання шлангу зливання до системи каналізації або сифону;
- вихід з ладу електронного модуля керування.
Визначитися з причиною поломки техніки допоможе перевірка зливного фільтра та предмет забиття. Якщо воно має місце, цей елемент слід обережно почистити.
Коли зливний фільтр чистий, а пральна машина не зливає воду все одно, слід перевірити зливний насос (помпу). Для цього вручну даний елемент прокручують на декілька обертів. За умови потрапляння всередину крильчатки сторонніх предметів, вона прокручуватися вільно не буде.
Також працездатність механізму перевіряють встановленням режиму «зливання» або «віджим» – обирають цю опцію, а далі натискають кнопку старту.

Про поломку насосу свідчить можливість зупинити його обертання пальцем. Це означає, що помпа, відпрацювавши свій ресурс, втратила потужність і потребує заміни.
Якщо засмітився зливний патрубок, наприклад, закупорився монетою, його знімають, після чого сторонній предмет видаляють. Щоб отримати доступ до патрубка зливу, конструкції більшості моделей «пралок» кладуть на бік. У деяких модифікаціях техніки для цього демонтують її фронтальну панель.
Щоб дізнатися, чи не засмітився зливний шланг у ділянці з’єднання з каналізацією або сифоном, шланг від’єднують від цієї системи та із максимальним зусиллям дмухають у нього. Якщо повітря не проходить, це підтверджує наявність у шлангові сміття. Видалити таку перешкоду можна за допомогою гнучкого дроту.
Робити спроби самостійного ремонту пральної машини її власникам ніхто не забороняє. Однак найкраще у випадку поломки такої складної побутової електротехніки звернутися до спеціального сервісу в Києві https://remont-stiralki.kiev.ua/remont-stiralnyh-mashin-troeshhina/ з ремонту пралок-автоматів. Його фахівці вирішують будь-які проблеми професійно. ще не один рік.