Буча – це невелике містечко у Київській області за 32 кілометри від столиці. До 2006 року це було селище міського типу. Найбільш відоме тим, що у лютому-березні 2022 року пережило окупацію і понесло страшні втрати міського населення. Проте місто змогло відновитися і продовжує відбудовуватися і зараз.
Буча – що цікавого подивитись?
Визначних пам’яток у місті небагато. Головна особливість міста – це його природа, адже воно розміщене у сосновому лісі, тут дуже чисте повітря. Люди на цій території жили давно, тут існувало село Яблунька. А з розвитком залізниці у 1898 році село навколо невеличкої станції почало розбудовуватись. Тому одним із місць, куди варто піти є вокзал. Його збудували ще у 1901 році. Це невеличкий, «камерний» вокзал, з готично-провінційно архітектурою. З Києва до Бучі ходять електрички.
Буча цікаві місця має. Наприклад, це дача знаменитого вченого Євгена Патона. Вона знаходиться у критичному стані, хоч досі зберегла обриси гарного колись будинку. Цю дачу використовували ще з початку минулого століття. Будинок дуже постраждав від пожежі 2017 року, адже через занедбаність тут знаходили собі прихисток різні люди. Всередині збереглися дуже гарні грубки, деякі речі. Якщо ви хочете доторкнутися до історії, то завітайте сюди, але варто бути дуже обережним, адже все надзвичайно хитке.
До того ж приємний клімат Бучі приваблював митців. Наприклад, на місці нинішнього Бучанського ліцею №5 розміщувалася велика дача художника Миколи Мурашка. Він товаришував із сім’єю українського письменника Михайла Булгакова. І на дачі Мурашка у театральних виставах грав маленький Михайло Булгаков. Також у Лісовій Бучі була дача і в Опанаса Булгакова – батька письменника. Це був єдиний власний будинок родини Булгакових, який згорів у 1918 році. Зараз про місце розташування маєтку треба питати у місцевих, адже пам’ятні знаки були демонтовані у 2022 році.
На вулиці Антонія Михайловського знаходиться будинок лікаря, засновника водолікарні Вітольда Камінського. Є дача, і криниця, яку він заснував. Прожив у місті лікар 20 років. Він похований на кладовищі у Лісовій Бучі.
Де погуляти в Бучі є. Особливо, якщо ви цікавитеся історією. Можна, наприклад, піти на вулицю Михайловсього і побачити пам’ятний знак, який вказує на те, що колись на цьому місці була дерев’яна церква. У 1911 році був освячений Свято-Петропавлівський храм. У 1939 році церква була закрита і розграбована. З приходом німецької окупації знову працювала, а в 1964 році її спалили. До речі, саме у Бучі і жив архієпископ Антоній Михайловський, який вів аскетичне життя і на честь якого і названа одна з вулиць міста. Зараз у Бучі варто піти до величного храму Петра і Павла, який розташований на вулиці Тячівській.
Одним з найбільш відомих є будинок Штамма. Знаходиться на Києво-Мироцький вулиці, 133. Це – псевдозамок, що побудований у нероманському стилі. Колись тут проживав радник правління Південно-Західної залізниці. Дім був збудований приблизно у 1909 році. Його площа – 676 метрів. Крім нього тут ще були будівлі, наприклад, школи для бідних дітей.
Після радянської окупації тут був садок і психоневрологічний санаторій. 14 січня 2004 року тут сталася пожежа. Після неї будинок так і не відновили.
Куди піти в Бучі з дітьми?
Містечко невелике, але має розвинену інфраструктуру. Тут є кафе, магазини, парки, дитячі майданчики. Біля входу у Центральний парк у 2023 році відкрили стелу «Стіна пам’яті», де записані імена людей, які загинули тут під час окупації у 2022 році. Сам Бучанський міський парк розташований на вулиці Інститутська, 54. Відкрили його у 2011 році. Його площа – 52 гектари. Тут дуже багато місць, де діти можуть добре провести час. Наприклад, мотузковий парк, велодоріжки, мінізоопарк, дитяче містечко, штучні озера, фонтани, скульптури. Тут дуже гарно, адже багато квітів, розваг, інсталяцій.
Видатні місця в Бучі, можливо, і не настільки популярні, адже знаходяться в не дуже гарному стані. А от перекусити і продуктивно провести час є де. Наприклад, на вулиці Вокзальна, 10 знаходиться цікаве кафе «Джем». Тут не тільки пропонують смачні страви, а й варять різноманітні джеми. Їх можна скуштувати і придбати з собою. Детальну інформацію можна дізнатися за номером 068 00 52 503.
А якщо вам хочеться піти у ресторан, то відвідайте кафе-вареничну «Отаманша» на вулиці Шевченка 1д. Тут можна замовити смачну їжу, а також взяти з собою заморожені хінкалі. Це сімейний ресторан, де можна відпочити з дітьми.
Буча куди піти має, це комфортне містечко, яке дуже люблять місцеві жителі. Зараз тут практично все відновлено і відбудовано. З кожним роком Буча стає все гарнішою, з’являються нові райони і визначні місця.
Більше цікавої інформації про туризм читайте на нашому порталі.