Наша Україна багата на мальовничі пейзажі, культурні, історичні пам’ятки, музеї та визначні місця. Одним з таких місць є село Трипілля, яке знаходиться у Київській області. Трипілля, що подивитись, куди піти та що можна цікавого побачити розглянемо у даній статті.
Трипілля : що розповідає історія
Трипілля вважається культурним та історичним об’єктом. Першу згадку про селище було знайдено у 1093 році, дана територія була місцем з’їзду князів Київської Русі напередодні походів. За думками вчених село було засноване Ярославом Мудрим, а назва походить від місця розміщення (треполя, три поля), а саме у долині де впадає три річки Стугна, Красна та Бобриця. Дані землі зазнали руйнування та занепаду після навали монголо-татар. Місцевість стала відомою внаслідок археологічних розкопок під керівництвом Вікентія Хвойки у 1897 році, саме тоді було розкопане нікому невідоме поселення. Згодом вчені вияснили, що поселення Трипільців селилися між Дніпром та Дністром, займалися землеробством, вирощували зернові культури такі як ячмінь, пшениця та горох, переробляли зернові на особливих кам’яних жорнах. Сучасне селище є цікавим та популярним серед туристів місцем.
Цікаві місця
Багатьох туристів та гостей нашої країни цікавить завжди питання, що цікавого є у Трипіллі, чим воно є таким особливим.
Дівич гора
Гора висотою 55 метрів над рівнем Дніпра, на вершині якої було збудовано слов’янську святиню, знаходиться у центрі села Трипілля. За легендами жінки відвідували це місце і просили у Богів благословення, щоб виносити та народити здорових дітей. За даними сучасних дослідників це місце дійсно має комфортну енергетику та цілющі властивості, а назва пов’язана із слов’янським культом богині Діви, праматері. Під час розкопок на вершині гори виявлені об’єкти зарубинецької культури (городище та могильник, давньослов’янське капище). З гори відкривається вид на Дніпро та Трипільську ТЕС, з 2009 року Дівич гора належить до пам’яток археології і охороняється державою.
Київський обласний археологічний музей
Музей у Трипіллі заснований у 1996 році, але офіційно відкритий був у 2002 році. В науковій, просвітницькій установі представлені експонати, що допомагають відтворити та пізнавально показати розвиток населення на Київщині, включаючи кам’яний вік, часи палеоліту, мезоліту, неоліту, трипільську культуру, часи козацтва та експонати кінця ХІХ початку ХХ століття тощо, все це представлено у двох залах, а окремий зал (третій) виділений для Трипільської археологічної культури. Також у музеї діють виставки “Обухівський шитий рушник”, “Прояви едікардського періоду в Україні”, виставка Євгена Олійника, а також до дня захисників та захисниць відкрили виставку “Щоденна боротьба”. Для тих, хто бажає зануритись у наше минуле заклад працює щоденно.
Історико-археологічний музей “Прадавня Аратта-Україна”
Відкритий музей був у 2006 році за сприяння команди, котра складається з колекціонера, художника, будівельника та науковця. На думку власників це свого роду особлива країна, яка показує існування та розвиток трипільської культури. У закладі представлено понад 500 експонатів. На першому поверсі у двох залах можна побачити вишиванки, побутові речі, знаряддя праці з ХІХ-ХХ століття, на другому поверсі представлені речі та предмети котрі належать до трипільської культури, а також на території розміщений двоповерховий будинок котрий відтворює житло населення трипільців. Музей за час свого існування припиняв свою діяльність, але у 2023 році відкритий був у новому форматі, де відвідувачі за допомогою інтерактивної форми можуть дізнатись історію та культуру нашої України. У виставковій залі представлені ляльки-мотанки майстрині Юлії Петренко, а в окремій будівлі відкривається напередодні свят Резиденція Святого Миколая, працює кафе, де представлені страви української кухні і часто проводять майстер-класи, тематичні заходи, а у крамниці є змога придбати сувеніри.
Військово-історичний музей
Культурний заклад відкритий був у 2001 році на території Трипільського ліцею та вважається музеєм бойової слави. Експозиція, яка представлена у музеї пов’язана з подіями під час Другої Світової війни та її населенням. Серед цікавих об’єктів є матеріали про урочище “Розкопана”, котре має другу ще назву “Обухівський Бабин Яр”, у якому нацисти розстріляли велику кількість мирних жителів. В одній із зал є імпровізація окопу та залишків зброї котру вдалось знайти під час розкопок. Також багато стендів дають можливість дізнатись про людей котрі воювали в Афганістані, ліквідували аварію на ЧАЕС, а також про захисників із села Трипілля котрі починаючи з 2014 року і донині захищають Україну від російських загарбників.
Як дістатися
Селище знаходиться за 40 кілометрів від міста Київ, дістатися до Трипілля можна на власному транспорті, що є зручним способом, а також електричкою, котра відправляється із залізничного вокзалу “Київ-Пасажирський” та автобусом Київ-Канів, котрий проїжджає селище.
Екскурсії
Багато туроператорів пропонують тури вихідного дня, автобусна екскурсія у Трипілля, у вартість туру входить проїзд автобусом, екскурсія (за попередньо складеною програмою), супровід гіда та страхування. Додатковими витратами будуть вхідні квитки, харчування та придбання сувенірів. Відвідати Трипілля можна і самостійно, замовивши лише супровід гіда, з яким ви поринете у минуле нашої історії та культури.
Селище Трипілля є цікавою історичною пам’яткою, котра оповита легендами та має визначні місця. Дану місцевість варто відвідати, щоб зануритись в особливу атмосферу та ще краще пізнати нашу культуру та історію, що є важливим для створення нового, сучасного майбутнього.
Більше про туризм в Київській області читайте у нас на порталі.