Національний музей Тараса Шевченка — це сучасний культурно-освітній центр, присвячений життю і творчості Тараса Шевченка.
Окрім постійної експозиції, музей також презентує виставки сучасного мистецтва, проводить екскурсії та майстер-класи для дітей. Музей розташований у палаці мецената Миколи Терещенка, який був побудований у 19 столітті в стилі італійського неоренесансу. Давайте далі дізнаємось музей Шевченка в Києві що цікавого.
Національний музей Тараса Шевченка було відкрито 24 квітня 1949 року. 27 березня 1945 року відбулося об’єднання Центрального державного музею Тараса Шевченка та Галереї картин Тараса Шевченка, в результаті якого було створено Музей Тараса Шевченка. Згодом колекція музею поповнювалася експонатами з інших музеїв та приватних колекцій. Сьогодні колекція Музею Тараса Шевченка налічує понад 85 000 предметів.
З 1947 року музей Шевченка Київ розміщується у старовинному двоповерховому будинку на бульварі Тараса Шевченка, 12, збудованому на початку 1840-х років і придбаному відомим українським меценатом Миколою Терещенком у 1875 році. Пізніше будівля була перетворена на елегантний на вигляд палац з розкішним інтер’єром. Авторами цієї роботи були архітектори Петро Федоров (автор проєкту) та Рональд Тустанський; між 1985 та 1989 роками будівля була відновлена до свого первісного вигляду (1875 року).
Що знаходиться в музеї Тараса Шевченка
У музеї зберігаються різні рукописи, листи, документи та артефакти, що належали Шевченкові, але основна увага в експозиції зосереджена на його малюнках. Як відомо, Тарас Шевченко був не лише видатним письменником, але й не менш видатним художником.
На виставці представлені оригінальні роботи, виконані олією, олівцем, тушшю, аквареллю, сепією, офортом та гравюрою. На виставці представлені оригінальні роботи, виконані олією, олівцем, тушшю, аквареллю, сепією, офортом та гравюрою. Всі живописні твори знаходяться в постійній експозиції, а от графічні роботи (за винятком фотокопій) замінюються кожні три місяці. Це пов’язано з крихкістю полотен та їхньою вразливістю до зовнішніх впливів.
Де зберігаються картини Шевченка?
Більшість рукописів і листів Тараса Шевченка також експонуються у вигляді фотокопій, і не тому, що хтось вирішив проігнорувати літературну спадщину митця. Причина в тому, що вони були написані звичайним чорнилом на звичайному папері і піддаються зовнішнім впливам. Більшість рукописів зберігається в архівах Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.
У музеї також зберігаються картини та предмети друзів і сучасників Шевченка, прижиттєві видання його творів, фотографії митця, скульптури та старі документи. Всі вищезгадані експонати виставлені на другому поверсі будівлі, в той час, як на першому поверсі проходять різноманітні (зазвичай безкоштовні) виставки.
Національний музей Тараса Шевченка адреса, графік
Адреса: м. Київ, вул. Тараса Шевченка, 12
Графік роботи:
Середа-Неділя: 10:00 – 18:00,
Години роботи каси: 10:00 – 17:15.
Телефон : 044 234 2556
email:shevchenko-museum@ukr.net
Музей Тараса Шевченка ціна квитка: для дорослих -130 гривень для дітей з 6 років, студентів, пенсіонерів: 60 грн. Діти до 1-6 років: Безкоштовно.
Національний музей Шевченка в Києві – ідеальне місце для консультацій, лекцій та інформації. Тут проводяться діалоги, лекції та консультації у сфері шевченкознавства. Науковці музею готують довідкові матеріали про Шевченка та досліджують його твори. Вони вивчають творчість видатного поета, його мистецькі твори та інші праці про нього.
У виставкових залах музею також проводяться відео- та кінозйомки. Музей також виготовляє фотографії та малюнки до експонованих творів. Можна використовувати фотоматеріали, які є у власності музею.
Пропонуємо відвідати Національний музей Тараса Шевченка, щоб дізнатися про життя видатного українця та помилуватися його творчістю. Не забувайте, що виставка частково змінюється кожні три місяці.
Більше про цікаві місця Києва читайте в рубриці Туризм на нашому порталі.