З настанням зрілості у будь-якої тварини прокидається статевий інстинкт до розмноження. Це природніше і нормальний процес, а ось поведінка вихованця починає різко змінюватися. Усунення статевого інстинкту у кота або кішки хвилює практично всіх власників.
Як правило, кішки з 6 до 9 місяців стають повністю статевозрілими, а ось коти трохи раніше з 5 до 7 місяців. Якщо у самок течка триває кожні 4 тижні, то у котів потяг до зносин не припиняється після статевого дозрівання. Найсильніший пік потягу до розмноження у котів спостерігається з кінця лютого до березня. А в такі періоди характер вихованців починає різко змінюватися і може стати нестерпним навіть для найтерплячіших господарів.
Які існують ознаки початку статевого полювання?
- Тварини починають дуже часто нявкати і кричати, особливо в нічний час.
- Коти незалежно від статі виявляють надмірну агресивність.
- Відмовляються від будь-якої їжі.
- Коти починають мітити територію у будинку.
- Раніше слухняність пропадає, з’являються різні капості, а також вихованці намагаються всіма способами вирватися з дому на вулицю.
- Кішки ходять із задертим хвостом на напівзігнутих лапах і постійно труться об господарів, коти в свою чергу починають виявляти інтерес до предметів меблів, пледів або м’яких іграшок, тварини стають дуже нав’язливими.
У такій ситуації без парування тварини страждають, а вирішити такі проблеми можна трьома способами.
Медикаментозні препарати для зниження статевої активності
Сьогодні все більше людей схиляються саме до тієї методики, використовуючи спеціальні таблетки чи краплі, які можна купити у будь-якій ветеринарній аптеці. Якщо ви не хочете вирішувати таку проблему хірургічним шляхом, то гормональна терапія стане кращим варіантом.
Сьогодні на ринку багато виробників таких препаратів, що відрізняються ціною та якістю. Ліки повинен підбирати лише ветеринар, враховуючи вагу, породу та вік тварини. В іншому випадку ви тільки нашкодите котам або препарат просто не діятиме. У них дуже висока концентрація гормонів, тому поле застосування можна спостерігати загальмованість та розгубленість у домашніх улюбленців. А при тривалому застосуванні можуть спричиняти гормональні збої.
Кастрація
Цей варіант підходить для обох статей. У котів видаляють повністю матку та яєчники, а у котів насіннєві органи та залози. Швидкий та ефективний метод для усунення статевого інстинкту. У тварин збільшується термін життя, вони стають більш ніжними і поступливими, а також значно зростають розумові здібності. Але є і мінуси:
- Можливість розвитку ожиріння.
- Операція, яка має на увазі наркоз, не всі коти можуть його перенести.
- Якщо надалі неправильно годувати вихованців розвиваються хвороби серця та нирок.
Стерилізація
Більш гуманний спосіб на відміну кастрації. Така процедура також проводиться хірургічним шляхом, але набагато безпечніше для тварин.
Репродуктивні органи ветеринари не видаляють, у кішок перев’язують маткові труби, а в котів насіннєві канали. Інстинкт до розмноження та статевого полювання не минає, поведінкові проблеми залишаються, просто фізичний процес розмноження стає неможливим. Після такої операції також висока ймовірність розвитку таких негативних факторів як:
- Рак молочних залоз, матки та яєчників.
- Проблеми із сечовою функцією.
- Виникнення різних запалень статевих органів та простатиту.
Звичайно, кожен сам обирає метод усунення статевого потягу у котів, але найкраще довірити цей вибір професійному ветеринару. Він зможе оцінити здоров’я вихованців, підібрати оптимальний спосіб та припустити можливі побічні ефекти. Пам’ятайте, ми завжди відповідальні за тих, кого приручили, тому різка зміна поведінки котиків можна вирішити, якщо ви не плануєте їх спарювати надалі.