Парк «Феофанія» в Києві – один із найкрасивіших парків Києва. Він не став суперпопулярним із певних причин. Парк «Феофанія Київ» розташований неподалік однойменної клініки та музею «Пирогово», на околиці столиці. У сьогоднішній статті пропонуємо заглибитись в історію виникнення цієї дивовижної локації та розглянути всі її особливості.
З історії київського парку «Феофанія»
Історія парку «Феофанія» починається в 15 столітті. Вперше місцевість, на якій збудовано парк, згадується у 1471 році. За ім’ям монарха, що жив там, вона називалася тоді Лазаревщиною. Його звали Лазар.
На початку ХІХ століття тут оселився перший київський вікарій. Він отримав земельну ділянку, між нинішніми районами Києва під назвою Теремки, Голосіїво та Пирогово. Звали його Феофан Шиянов.
Влада Києва схвалила зміну назви Лазоревино на Феофанію – назву, яка збереглася до нашого часу.
Однак, відома нам сьогодні Феофанія існує з 1803 року. Історична цінність усієї цієї території стає ще більшою, якщо ми знаємо, що вона належала знаменитій київській культовій споруді Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир у 1860-ті роки. Тоді всі будівлі були оформлені та збудовані у знаменитому стилі українського бароко. Однак їм не вистачило розкоші довгого існування, і зрештою їх знесли.
1919 року це місце навіть вважалося радянським радгоспом. Пізніше воно було перетворено на обсерваторію інституту ботаніки, що входив до складу Української академії наук. Статус парку він отримав з 1972 року, а через 20 років він став державним парком. У той період у парку проводилася масштабна реконструкція, в результаті якої було збудовано такі доповнення, як канал та водні об’єкти, а також виконано новий ландшафтний дизайн, що дає відповідь туписту на питання «Що є в парку «Феофанія»?
Також ця територія використовується для розміщення інститутів та об’єктів Інститутів ботаніки України.
У 2003 році розпочинається семирічна програма з відновлення парку.
Найбільші пам’ятки та розваги в парку «Феофанія»
У цьому феноменальному парку є що запропонувати. Розбираючись що цікавого в парку «Феофанія», слід відмітити собори. Незважаючи на свою величезну історію, тут є чимало цікавих пам’яток, які люблять відвідувати туристи. По-перше, корисно знати, що він розташований навколо церкви Святого Панталеона. Це потужна православна церква, схожа на собор Олександра Невського, збудована на початку XX століття. У період війни ці місця були серйозно пошкоджені та зруйновані. 1990 року майже зруйновану будівлю знову передали церкві та почалися реставраційні роботи. З 1993 року Феофанія стає подвір’ям Покровського жіночого монастиря. Також в той час почали зводити Благовіщенський собор.
Загальновідомо, що столиця України вирує природною красою, яка не перестає зачаровувати гостей. Парк «Феофанія» – місце, куди мріють приїхати всі любителі природи. Розташований на урочищі неподалік південної околиці Києва, він приносить масу задоволення і є привабливою пам’яткою для відвідування. Його площа складає 1,5 квадратних кілометра, і його площі більш ніж достатньо, щоб задовольнити всіх відвідувачів.
Цей парк відомий безліччю різних речей. Але перше, що зазвичай спадає на думку, — це початок першого радянського комп’ютера, відомого як МЕСМ. Він був збудований на цій землі. Крім того, цей парк популярний завдяки своїй великій історії.
Що дійсно характеризує парк «Феофанія», так це його природний відтінок, зелень та природна краса, які подобаються всім. Тут можна побачити десятки озер та ігровий майданчик, призначений для дітей. Всі ці частини типові для фотографування та створення хороших колекцій.
Також однією з найпопулярніших частин цього парку є поклонне джерело «Сльози Богородиці». Крім того, джерело відоме стабільною температурою. Взимку температура ніколи не опускається нижче 4 градусів за Цельсієм, а влітку не піднімається вище за 8.
Цей фантастичний парк ідеально підходить для сімей з дітьми, де вони можуть чудово провести час.
Парк Феофанія: маршрут, години роботи та ціни
Парк «Феофанія Київ» відкритий щодня до 23:00. Територія парку закрита для автомобілів, але ви можете залишити своє авто на стоянці неподалік.
У вихідні дні парк «Феофанія» переповнений весільними парами та урочистостями. Якщо ви маєте можливість відвідати парк в середині тижня, то вам дійсно сподобається спокійна та умиротворена атмосфера цього місця.
Як доїхати в «Феофанію»?
Дістатися до парку можна декількома варіантами громадського транспорту, прямуючи до кінцевої зупинки на вулиці Метрологічній:
- від станції метро Теремки маршруткою №444;
- від станції метро Либідська автобусом №38Д;
- від станції метро Видубичі маршруткою №567Д.
Також доїхати можна власним авто. Парк розташований в Голосіївському районі столиці.
Адреса парку «Феофанія»: вул. Академика Лєбєдєва, 32, Київ.
Скільки коштує вхід в парк «Феофанія»?
Вхідний квиток для дорослого вартує 60 гривень.
Ціна квитків для дітей віком від 7 до 16 років та для студентів (за умови наявності студентського квитка) – 30 грн.
Місячний абонемент на відвідування території парку для дорослого з дитиною віком до 16 років – 350 грн.
Графік роботи «Феофанії»: з 8:00 до 23:00 щодня.
Більше про цікаві місця Києва читайте в категорії Туризм на нашому сайті.