У селі Нові Петрівці Київської області розташовується музей етнічної культури “Хутір Савки”. Особливим та цікавим музей є завдяки тому, що всі експонати, які там знаходяться можна спробувати у роботі. Особливого колориту надають старовинні побілені хати, господарський двір де є криниця, кузня. Далі у статті розповімо, що подивитись, який графік роботи етнографічного музею “Хутір Савки”.
Хутір ставки: сторінки історії
Музей Нові Петрівці має цікаву історію створення, яка розпочалась у 2003 році із звичайної діяльності мешканця столиці України, яка згодом стала цілою сімейною справою. Власником закладу є Леонід Шилов, котрий придбав давню садибу і почав реставрацію занедбаного будинку та території. Родзинкою стали старовинні та оригінальні речі, дах хати накрили очеретом, як це колись робили наші пращури. Урочисте відкриття музею було у 2004 році, де гостей зустрічали у народних українських костюмах, а першими відвідувачами стала пара, яка вирішила відсвяткувати своє одруження саме у такому народному стилі та відповідному місці.
Музей Хутір Савки став привабливим місцем і для знімання фільмів, у рік відкриття там зняли сцени для фільму “Троянський спас” українського режисера Олександра Денисенка. Наступні роки стали роками будівництва господарської будівлі, що теж відносяться до експонатів, щоб поповнити колекцію цікавих речей, власник музею відправився у мандри українськими селами, де вдалось знайти та привезти давній будинок, який розібрали, і зібрали знову після транспортування на місце призначення. А вже у 2009 році було урочисте відкриття цього будинку. Музей названий на честь дідуся власника музею – Сави Івановича, односельчани називали його Савкою звідки власне і музей “Хутір Савки”. За роки існування етнографічного закладу, там побували гості з різних країн світу (приблизно 100 країн).
Експозиція
За тематичну основу музею взято життя українських селян у ХVІІ-ХІХ столітті. На території знаходяться два українські будинки і господарські будівлі. Один із селянських будинків був побудований у 1786 році на фундаменті з каменю із соснових брусів. У будинках знаходиться велика кількість предметів побуту привезених з різних регіонів України, серед яких глиняний посуд, знаряддя праці, ткацький верстат, дитячі іграшки, книги та журнали ХІХ-ХХ століття, скриня. В одній із кімнат, яка називається комора розміщувалась майстерня столяра і чоботаря, а у погребі зберігали їжу. Інший будинок був привезений у нові Петрівці із Житомирської області, побудований із широких соснових брусів, у світлиці якого під стелею висять колиски, а стіни прикрашені рушниками та картинами. Цікавою особливістю будинків є малі вікна та покриті очеретом дахи.
Екскурсія
Екскурсія на хутір Савки проходить цікаво та пізнавально, адже музейний заклад є “живим”, тому що відвідувачі можуть спостерігати за роботою різьбярів, гончарів і ковалів, а також матимуть можливість брати участь у різноманітних майстер-класах. Гості можуть самостійно користуватись експонатами, спробувати змолоти зерно у жорнах, кувати метал у кузні, прясти нитки, покататись на возі чи підкувати коня та побувати на пасіці, побачити знаряддя пасічника. Після екскурсії господарі музею частують своїх гостей їжею, яку готують у печі за традиційними, давніми. українськими рецептами у глиняному посуді. Відвідувачів зустрічають у народному одязі, а екскурсію проводить сам власник, який захопливо та детально розповідає про історію та експонати. На території музею проводяться обрядові дійства на Масляну, Вербну неділю, Великдень, Трійцю тощо.
Як дістатися
Нові Петрівці знаходяться неподалік міста і мають гарне сполучення з Києвом та Житомиром. Доїхати з Києва можна маршрутним таксі №795, яке відправляється від станції метро “Героїв Дніпра” або власним транспортом, що є комфортнішим та швидшим варіантом. Адреса музею “Хутір Савки” : Нові Петрівці, вулиця князя Святослава 50, Київська область.
Графік роботи та вартість входу
Графік роботи етнографічного музею у Нових Петрівцях вівторок-неділя з 10:00 до 19:00. Ціни на екскурсію в музей Хутір Савки для школярів становитиме від 400 грн на особу, у цю вартість входять екскурсія тривалістю 5 годин, страховий поліс, супровід професійного гіда, проїзд комфортабельним автобусом, також можна замовити індивідуальну екскурсію, майстер-класи, смаколики, ігри оплачуються додатково. Отримати детальнішу інформацію та завчасно забронювати час екскурсій можна за контактним номером 067 593 11 00.
“Хутір Савки”- етнографічний приватний музей в Україні, це місце, яке дає можливість краще та ближче пізнати нашу культуру, звичаї. Відвідавши даний культурний заклад ви отримаєте неймовірні враження та бажання повернутись знову, щоб зануритися в особливу енергетику та колорит нашої історії.
Більше цікавої інформації про туризм читайте на нашому порталі.