Києво-Печерська лавра є однією з найвідоміших історичних та культурних пам’яток України. Монастир, що уособлює собою велич і славу, силу віри знаходиться в Києві, столиці нашої держави. Лавра — це духовний центр православ’я і православної культури, де збираються віряни та туристи, які бажають на власні очі побачити неймовірної краси пам’ятку архітектури.
Це неймовірне за своєю духовною силою місце, яке наповнює енергетично та має велике значення у історико-культурному плані.
Києво-Печерська Лавра, від історії заснування і до сьогодення
Лавра крізь призму історії
Історія Києво-Печерської лаври налічує не одне сторіччя. З історичних джерел відомо, що заснування лаври припадає на XI століття. Саме тоді у цих місцях почали з’являтися перші скельні кельї й монастирські осередки, у яких проживали та служили монахи. Одним з головних засновників лаври вважається святий Антоній Печерський, який був відомий за своєю строгою аскетичною практикою та духовними вченнями, сповненими мудрості та сили духу і розуму.
Протягом усього свого існування на долю Києво-Печерської лаври випало багацько: вона пережила не одне випробування.
Знищити величну святиню намагалися пожежі, нашестя ворогів, які не мали нічого святого, свого часу натерпівся він і від тих, хто мав владу. Та хай би які були ті нашестя, монастир завжди відроджувався, і разом з відродженням відновлював свій неповторний колорит, силу і дух. Його незламність лише більше укоріняла його авторитет як найвеличнішої релігійної та культурної пам’ятки.
У кінці XVII століття Києво-Печерська лавра стала осередком духовності та культури. У її володінні знаходилася значна кількість земель та будівель. Саме у лаврі починається видання перших українських книжок. Протягом цього періоду Лавра була центром паломництва — до неї прибували віряни з усіх куточків країни.
Сьогодення: як функціонує Києво-Печерська лавра зараз?
У 1991 році, після отримання Україною незалежності, Києво-Печерська лавра була внесена до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Це свідчить про її значимість та унікальність як місця християнської культури та архітектурного дива — не інакше, як дива — ви б тільки бачили, яка велична у своїй красі побудова монастиря!
Наразі Києво-Печерська лавра є діючим монастирським комплексом, де живуть та відправляють богослужіння монахи. Її територія також відкрита для огляду відвідувачам. А ще Києво-Печерська лавра носить статус національного заповідника.
Гостям храму вдасться побачити надзвичано гарні, прикрашені фресками храми, підземні церкви та славнозвісні печери, де спочивають мощі святих. Для віруючих людей — це одне з головних визначних місць, адже вважається, що побувавши біля мощей святих, душа сповнюється сили, а організм — зцілюється.
Як дістатися?
Щоб доїхати до місця призначення — Києво-Печерської Лаври, ви можете скористатися наступними варіантами:
- Громадський транспорт: Ви можете використовувати метро (станція “Арсенальна” або “Поштова площа”) та потім прогулятися до пам’ятки пішки приблизно 10-15 хвилин. Також, якщо не любите пересуватися на метро, є варіант доїхати автобусом, маршруткою або тролейбусом, які йдуть в потрібному вам напрямку та зупиняються поблизу лаври.
- Таксі: Ви можете скористатися місцевим таксі або послугами таксі. Для цього попередньо встановіть додатки для виклику таксі — Uber або Bolt. Замовте машину з вашого місцезнаходження у місті, і ви зможете доїхати таким чином безпосередньо до Києво-Печерської Лаври.
- Власний транспорт: Звісно, найкращий і найкомфортніший спосіб дістатися — адже ви залежите лише від себе у такому випадку. Якщо ви є власником автомобіля, то зможете дістатися до Лаври власним ходом. Слід зазначити, що потрібно бути уважним, паркуючись десь неподалік пам’ятки архітектури: адже у деяких місцях, що відносяться до території заповідника, можуть діяти обмеження на паркування.
Перед поїздкою обов’язково переконайтеся, що обрали актуальний маршрут та розклад транспорту, у випадку, якщо їдете громадським транспортом. Ця інформація може змінюватися.
Сподіваємося, стаття була корисною для вашої майбутньої поїздки. Лавра є одним з тих місць, які варто відвідати, будучи в Києві. Її велич справить неймовірне враження на вас, як на відвідувача. Це символ Києва, його оберіг та шикарне місце для відпочинку душею.