Немає значення яка спеціалізація у хірурга (гінекологія, стоматологія тощо), такі лікарі використовують стандартне оснащення для свого кабінету та він суттєво відрізняться від, терапевтичного.
Існують базові інструменти та апарати, які повинні бути у хірурга для діагностики, оперативного втручання та різних медичних маніпуляцій. Тонометр, негатоскоп для розгляду рентгенівських знімків (МРТ та КТ), термометр, стетофонендоскоп для фіксації фізіологічних показників пацієнтів є у кожному кабінеті. А також основні хірургічні інструменти скальпелі, голкотримачі, розширювачі. Але це далеко не все, у компанії ФармЛідер можна отримати всю необхідну інформацію та консультацію, а також купити все необхідне обладнання для хірурга у Києві.
Спеціальні апарати для стеження за станом пацієнтів
Це багатофункціональний агрегат, який слідкує за багатьма показниками та виводить все на екран, а саме:
- Серцевий ритм.
- Температура тіла.
- Артеріальний тиск.
- Частота дихання.
- Вміст кисню в крові (сатурація).
- Електрокардіограма та інші показники.
Хірургічний стіл
Неможливо уявити кабінет хірурга, без спеціалізованого столу. До нього висувається декілька головних вимог:
- Поверхня повинна бути виконана з матеріалу, який легко мити та дезінфікувати.
- Людина повинна мати змогу прийняти на ньому будь-яку позу та щоб їй було зручно. Операції проводять на боку, на животі, на спині чи сидячи.
- Всі елементи столу регулюються. Це створено для того, щоб хірургічна бригада мала комфортний доступ до тіла пацієнта. Лікарі не повинні відволікатись.
Сьогодні у продажі багато різних конструкцій. Столи стаціонарні та мобільні, універсальні й спеціалізовані. Якщо стіл зручний та якісний оперативне втручання проходить краще та безпечніше.
Також особливу увагу треба приділити освітленню стола, для проведення маніпуляцій цей показник має дуже важливе значення. Світло повинно бути потужним, штучним та без тіні, а від нього не повинно нагріватись тіло пацієнта та лікаря, а також інструмент, який використовують. Тому виробляють спеціальні світильники для хірургічного залу.
Як правило їх закріплюють на стелі або стіні, вони мають декілька куполів, які регулюються. До комплекту надаються світлофільтри, які змінюють колірну температуру, а також роблять неможливою появу тіней.
Аспіраційні системи
Дуже важливі апарати, які вкрай необхідні для операцій. Вони прибирають різну рідину під час процесу. Це кров, слина, слиз та інші рідини. Такі системи очищують ділянку тіла для хірурга. Вони можуть бути як мобільними, так й стаціонарними.
Обладнання для анестезії
Під дією тривалого наркозу та самої операції у людей можуть виникнути ускладнення з диханням, тому у кожному кабінеті є апарат ШВЛ (штучної вентиляції легенів).
Випарник анестетиків потрібен для перетворення рідких ліків у пар та доставляє їх до організму шляхом дихальних шляхів.
Наркозно-дихальні апарати підтримують всі життєві показники у нормі під час хірургічного втручання.
У кабінеті хірурга рекомендується передбачити приміщення для прийому пацієнтів і приміщення для медичних маніпуляцій. Тому що до операційної висуваються суворі норми стерилізації. Заходити туди можуть тільки лікарі та члени їх бригади у спеціалізованому одязі.
Звичайно, на цьому перелік не закінчується. Хірургам ще потрібні інфузійні помпи та шприцеві дозатори, візуалізатори судин, медичні ліжка та багато іншого. Але без вище переліченого обладнання не можливе функціонування жодного кабінету. У ньому виконується безліч процесів – це надання консультативної, діагностичної та лікувальної допомоги, диспансерне спостереження, реабілітація пацієнтів хірургічного профілю.
Якщо купити оснащення хірургічного кабінету від надійних виробників, ефективність роботи лікарів суттєво збільшується, а наявність необхідного додаткового обладнання надає більше можливостей для обох сторін.