Про визначні пам’ятки всесвітнього значення столиці України відомо практично кожному нашому співвітчизнику та сотням тисяч зарубіжних туристів, що цікавляться шедеврами древнього зодчества та нинішнім культурним життям міста Київ.
А ось про цікаві локації Київської області, які варто відвідати задля чудового відпочинку від міської метушні та отримання позитивних вражень від спілкування з природою й ручними представниками екзотичної фауни, відомо далеко не всім.
Одним із відповідних місць, уподобаних багатьма киянами, є заповідник-ферма Кийлівська Асканія. Дана стаття присвячена цьому унікальному закладу, принадному для любителів тварин, мальовничих краєвидів та приємного, незабутнього дозвілля, що дозволить зняти стреси.
Місцезнаходження та структура закладу
Розташовується такий заповідник у селі Кийлів, що в Бориспільському районі Київщини. Даний населений пункт має багатовікове минуле – перші згадки історичних джерел про нього датуються початком XVII століття, а знахідки археологів засвідчують, що заселеною відповідна територія була ще в прадавні часи.
На думку фахівців, Кийлів має величезний рекреаційний потенціал – він знаходиться в оточенні незайманих хвойних лісових масивів на узбережжі величавого Дніпра. Кілометрова смуга велетнів-сосен надійно захищає це село з усіх боків.
Щоб дістатися від околиці столиці на авто до даної локації, де розташовано Кийлівський заповідник, вистачить 30 хвилин.
Даний відпочинково-господарський заклад, відомий під назвою Кийлівської Асканії, має адаптовану для туристів інфраструктуру, що включає такі об’єкти:
- п’ять красивих озер;
- ферму, що спеціалізується на розведенні страусів на продаж;
- контактний зоопарк;
- клуб верхової їзди;
- облагороджену зону для пікніків з альтанками й обладнанням для барбекю;
- кафе-бар «Екзотичні страви» з банкетною залою.
На території ферми-заповідника також працює крамничка, в якій можна придбати симпатичні сувеніри на згадку про відвідування цього місця.
Чим зайнятися в заповіднику туристу?
Кийлівська Асканія, площа якої складає кілька гектарів, є популярною для відпочинку всією родиною.
Сім’ї, що завітають сюди з дітками, обов’язково відвідують зоопарк, в якому можна поспілкуватися з тваринами та погодувати їх. Місцеві чотирилапі й пернаті мешканці залюбки дають себе погладити й завжди раді смаколикам, які можна придбати прямо біля входу.
Водойми на території заповідного закладу милують око та є середовищем мешкання численного дикого водоплавного птаства. Багато містян залишають гамірний мегаполіс заради риболовлі на цих ставках та прогулянок наодинці з чарівною природою.
Відвідувачам ферми-заповідника пропонуються змістовні екскурсії в Кийлівську Асканію. Любителі верхової їзди можуть тут покататися на конях. А малята мають можливість покататися на возику, запряженому добродушним віслюком.
У тутешньому кафе гурманів чекають страви, приготовані з м’яса та яєць страусів. Більшість відвідувачів відзначають відмінні смакові якості таких незвичних для пересічного українця наїдків. Рівень обслуговування в ньому відповідає європейським стандартам, хоча ціни далеко не бюджетні.
Якщо ваші фінансові можливості не дозволяють вам поласувати страусятиною чи замовити омлет з яйця цих птахів-гігантів, є можливість влаштувати собі пікнік в заздалегідь заброньованій альтанці або просто на узбережжі одного зі ставків.
Мешканці заповідника-ферми
Пернаті й чотирилапі жителі даного заповідного закладу вільно пересуваються його територією, не боячись людей. Умови їх проживання комфортні та максимально наближені до природних.
Найпопулярнішими тваринами, які тут вирощуються, є наступні представники фауни.
- Чорні африканські страуси. Це найбільші на планеті представники пернатих. Зріст дорослих особин сягає 2,7 метра, а важать такі велетні до 150 кг. Літати вони не здатні, проте розвивають швидкість бігу до 70 км/год, і навіть пташенята можуть бігати зі швидкістю до 50 км/год. Кожен крок під час такої пробіжки в дорослого птаха становить від 3 до 5 метрів. Вегетаріанцями відповідні птахи не є – у дикій природі їх раціон включає комах та дрібних тварин.
- Камерунські кози. Мініатюрні кізочки з приємною на дотик густою шерстю, що захищає їх взимку від морозу, присадкуватим тулубом, стоячими вушками та куцим хвостиком, який стирчить угору. Молоко камерунських кіз вважається дуже цінним та поживним, а ще воно не має неприємного запаху. Такі кізки відрізняються лагідною вдачею й легко піддаються дресируванню, а тривалість їх життя становить до 20 років.
- Фазани. Ласощами для цих барвистих красенів є колорадські жуки. Фазани, випущені на картопляне поле, здатні знищити велику кількість таких шкідників. Літають ці птахи не дуже гарно й нечасто, але бігати здатні швидко. Взимку вони можуть ночувати під снігом, не відчуваючи дискомфорту. У дикій природі фазан живе з однією самицею, а в неволі віддає перевагу гарему, що включає до 10 фазаних.
- В’єтнамські свині. Є стадними, невибагливими в утримуванні й надзвичайно розумними тваринками. У деяких країнах в’єтнамських поросят використовують замість сторожових собак. Багато народів Азії вважають таких свинок, здатних прив’язуватись до людей, символами багатства та достатку.
- Пухові кури. Це китайська порода з незвичайним пухнастим оперенням, товариською вдачею та темним, майже чорним м’ясом. Аристотель описував таких птахів, як «курей із котячою шерстю». А в давнину поширювалися міфи, які розповідали, що з’явився відповідний вид у результаті схрещення звичайної курки з кролем.
До речі, вухасті кролики, кучеряві овечки та кумедні ослики в заповіднику живуть також.
А місцеві водойми є середовищем мешкання та гніздування численних диких качок, гусей та граційних білих лебедів.
Екскурсоводи розкажуть вам різноманітні цікаві факти про тварин та птахів Кийлівського заповідника, які не залишать байдужими ані дітей, ні дорослих.
Актуальна інформація для туристів
Адреса заповідника-ферми Кийлівська Асканія: Київська область, Бориспільський район, с. Кийлів, вулиця Лісова, 6.
Зателефонувати сюди, щоб забронювати альтанку, столик у кафе, замовити екскурсію й уточнити, яка її ціна, можна за номером +380 93 313 8448.
Працює даний заклад без вихідних з 8.00 до 19.00.
Дістатися до нього можна як громадським транспортом (з Києва та райцентру сюди ходять маршрутки та рейсові автобуси), так і на власному авто, користуючись навігатором.
Зупинитися відвідувачі можуть на одній із баз відпочинку неподалік Кийлова – називаються такі турбази «Кльове місце», «Відпочинок під Києвом» та «Selfish Club».
Історія створення заповідника, що має статус юридичної особи та очолюється підприємцем Олександром Гайовим, розпочалася в 2003 році. Відтоді заклад розвивається, щоб рік від року ставати кращим.
Більше актуальної інформації про Туризм в Києві читайте на нашому порталі.