За статистичними даними в Україні у неволі перебуває приблизно стільки ведмедів як у дикій природі. Звірі стають заручниками у людей, які використовують їх для збагачення, розваг. Саме з цією метою різноманітні благодійні організації створюють притулки для ведмедів, які жили у неволі і допомагають їм адаптуватися до нормального життя. У даній статті розповімо детальніше про притулок “Біла скеля” у Київській області, що цікавого можна побачити, як дістатися до ведмедів у Київській області.
Ведмежий притулок: історія створення
Завдяки австрійському фонду “Four paws Intl.” у 2012 році у Житомирській області був створений притулок для ведмедів, котрий мав назву “Надія”. Проте, вже у 2018 році над притулком мав управління український благодійний фонд “Збережи дикість”, який і дав нову назву притулку для ведмедів “Біла скеля”. Метою створення даного закладу була охорона звірів від жорстокого поводження, реабілітація та лікування після цирків, звіринців та навіть станцій де травили тварин. Згодом у жовтні 2020 року притулок перемістили у Київську область.
Мешканці притулку
З моменту коли було створено притулок, реабілітацію та лікування у ньому пройшли дванадцять ведмедів та три вовки. П’ять з яких було відправлено до партнерського притулку у Львівській області “Домажир”та центру тварин, природи та молоді у Німеччині. Нині ведмежатник “Біла скеля” має вовчицю Німфадору, чотири бурих ведмеді: Синочок, Чада, Любочка, Михасик.
- Чада-ведмедиця, якій більше 20-ти років, це рідкісний підвид тянь-шаньского бурого ведмедя, практично все своє життя вона перебувала у цирку.
- Михасик -ведмедя утримували у ресторанному комплексі, він був як розвага, перебував там у маленькій клітці.
- Синочок та Люба – привезли тварин з Ніжина, де вони перебували у цирку, жили у тісних вольєрах, звідки їх врятували. При реабілітації поводились дуже лякливо, що є ознакою того, що над ними знущались у цирку.
Життя ведмедів у реабілітаційному центрі
Програму реабілітації та раціон тварин розробляють досвідчені ветеринари, зоологи та кіпери, які працюють у притулку. Притулок “Біла скеля” намагається створити комфортні умови перебування звірів, де вони можуть вільно та спокійно себе почувати. Для ведмедів створена комфортна велика територія, де тварини мають змогу ходити по траві, лазити по деревах та купатись у водоймах, створених спеціально для них. Збалансоване харчування відіграє важливу роль, адже впливає на загальний стан організму, тому кожній тварині розробляють свій раціон відповідно від віку та стану організму, годують не з мисок, а закидують рибу, овочі та фрукту у вольєри, це роблять для стимуляції та відновлення природної поведінки та інстинктів, щоб ведмеді самостійно шукали, рили, плавали, бігали. При необхідності тваринам проводять лікування, оперативні втручання та навіть лікування зубів.
Графік
Ведмежатник “Біла скеля” працює за графіком встановленим у центрі, а саме екскурсії проводять у вихідні дні, субота та неділя та у встановлений їхній час з 10:00 до 16:00 години. Такий графік створений для того, щоб регулювати кількість відвідувачів і не створювати стрес для тварин. Екскурсія у супроводі гіда триває близько 50-ти хвилин, після чого відвідувачі мають можливість вільно пересуватися по території близько години.
Адреса
Притулок ведмедів “Біла скеля” знаходиться у селищі Чубинське, вулиця Липнева 1, Київська область. Зручним способом дістатися до притулку буде на власному авто, слідувати потрібно за вказівниками, знаходиться реабілітаційний центр за іподромом.
Вартість входу
Ціна входу у притулок “Біла скеля” для дорослих становитиме від 100 грн, для дітей віком від 6 до 14 років та для осіб пільгових категорій ( інваліди І-ІІ групи, учасники бойових дій) 50 грн, дошкільнятам вхід безкоштовний.
Цікаві факти
- тривалість життя бурих ведмедів становить 30 років
- під час бігу ведмідь може розвивати швидкість до 50-60 км/год
- у сплячку впадають не всі види цих тварин, лише ті, які живуть на територіях з перемінним кліматом
- переважно сплять вагітні самиці, діти у яких з’являються на світ під час зимового сну
- допомогти тваринам можна зробивши благодійні внески
- також у притулку “Біла скеля” діє цікава програма, за якою можна стати опікуном для обраного вами ведмедя, триває таке утримання тварини протягом тижня. За додатковою інформацією можна зателефонувати за контактним номером телефону 067 329 36 83.
“Біла скеля” у Київські області є одним із закладів котрі сприяють збереженню популяції бурих ведмедів у Європі, а найголовніше захищають беззахисних тварин від жорстокого поводження та утримання їх людьми. Любіть і піклуйтесь про братів наших менших залишаючись завжди людяними.
Більше актуальної інформації про Туризм в Києві читайте на нашому порталі.